Skip to content

Porady dotyczące makijażu brwi

Wybór barwy podkładu.

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy zasadnicze typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej skóry.

Makijaż brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony rejon  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio wykonywać? Miast od razu zakładać własną klęskę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka formuje mistrza. A ten typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, gdy już opanujesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to chociażby w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na te szkolenia. Jeśli dzierżysz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, gdy za kilka minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz nauczyć się podkreślać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże zanim zabierzesz się za kupowanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Ciężko powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najlepsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

https://www.makijaz.info.pl/medytacja-metoda-wima-hofa/

Published inUroda

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *