Skip to content

Jak pozbyć się wągrów?

Czarne, niewielkie kropki na twarzy spędzają sen z powiek wielu osobom. Wągry, bo o nich mowa, uwielbiają osadzać się na nosie czy brodzie, błyskawicznie się namnażając. Osoby, które mają z nimi problem, często bezustannie je wyciskają, przez co ich cera zaczyna wyglądać jeszcze gorzej. Jak zatem powinno się dbać o twarz, na której występują te nieestetyczne zaskórniki?

Przede wszystkim taką twarz należy regularnie oczyszczać. Delikatne żele czy lekkie mydła nie będą jednak wystarczające, dlatego od czasu do czasu warto zastosować bardziej intensywny peeling. Można go przygotować w domowych warunkach, korzystając z cukru, pomarańczy, oleju kokosowego oraz cynamonu. Taką mieszankę należy nakładać na miejsca występowania wągrów przynajmniej raz w tygodniu, aby złuszczyć stary naskórek i przygotować twarz do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Od czasu do czasu wągry można też delikatnie wycisnąć, ale należy to robić w rękawiczkach i przez chusteczkę. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do gabinetu kosmetycznego i skorzystanie w nim z zabiegu mechanicznego oczyszczania twarzy. Nie jest on bolesny, a sprawia, że uroda człowieka automatycznie się poprawia.

Walka z wągrami potrafi być dość czasochłonna i męcząca, ale i tak warto ją podjąć, by wreszcie zadbać o siebie, swoje samopoczucie i własną prezencję. By to wszystko osiągnąć, należy dopasować codzienną pielęgnację do głównego problemu i sumiennie ją przeprowadzać. Tylko ona może doprowadzić do tego, że wągry nagle znikną z twarzy.

https://esticlinic.pl/oferta/cryolift/

Published inUrodaZdrowie

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *