Skip to content

Moda dawno temu, modne dziś

Moda kołem się toczy, to niezaprzeczalne. Kroje pojawiają się, nikną i znowu powracają po wielu latach.

Dekada lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w dziewiątej dekadzie zeszłego wieku. Znowu ostatnimi czasy tu i ówdzie widać ten fason.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku popularne były nader wąskie i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Była częścią stylu tytułowanego slim, który charakteryzował się również obcisłymi marynarkami.

W czwartej dekadzie ubiegłego wieku modne były nader obszerne marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta moda powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten trend.

https://dantex-moda.pl

Published inUncategorized