Wyposażenie łazienek Katowice – funkcjonalna aranżacja dla każdego

Łazienka to pomieszczenie, które musi być zaprojektowane i wyposażone z myślą o wygodzie wszystkich domowników. Relaks jej zaciszu jest bowiem idealnym zwieńczeniem ciężkiego dnia. Bardzo duże znaczenie ma więc to, co się w niej znajdzie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, które wyposażenie łazienek jest najlepsze – http://dagmaplytki.pl/.

Szeroki wybór dla klienta

Wychodząc naprzeciw potrzebom różnych klientów, producenci sprzętów i armatury łazienkowej oferują obecnie różnorodne stylistycznie elementy, niezbędne do wyposażenia każdej łazienki. Mogą być to na przykład baterie, panele prysznicowe czy wanny wykonane z najwyższej jakości mosiądzu, a pokryte kilkoma warstwami chromu. Są one wręcz idealne do łazienek urządzonych w nowoczesnym stylu. Jeśli chodzi o wyposażenie łazienek Katowice proponują także: odpływy liniowe, umywalki, bidety, miski WC, płytki ceramiczne i instalację grzewczą. Dzięki nim możliwe jest stworzenie funkcjonalnego, a zarazem eleganckiego wnętrza, będącego gwarancją komfortu w czasie jego użytkowania. Najważniejsze aby armatura i inne sprzęty były: wytrzymałe, bezawaryjne oraz odporne na niekorzystne działanie korozji. Oczywiście idealnym uzupełnieniem łazienki w każdym domu są kolorowe dywaniki, lampy ścienne i górne, oraz akcesoria typu: wieszaki na ręczniki i papier toaletowy, pojemniki na mydło, półeczki na kosmetyki oraz wszystkie meble łazienkowe. Wyposażenie łazienek w Katowicach pełne jest klasycznych i nowoczesnych sprzętów oraz estetycznej armatury, które będą prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Dzięki różnorodności produktów każdy klient na pewno znajdzie elementy łazienkowe odpowiednie dla siebie. Ale jak wybrać odpowiednie baterie albo panel prysznicowy? Oto kilka porad

Baterie łazienkowe

Te nowoczesne łączą w sobie niebanalny design z najlepszymi możliwymi materiałami oraz z najnowszymi technologiami. W sklepach występują one w całych kolekcjach tak, by z jednej serii móc wybrać baterie do wielu urządzeń sanitarnych w jednej łazience. Wtedy całość wygląda spójnie, a co za tym idzie – elegancko. Takie baterie są idealnym uzupełnieniem armatury łazienkowej, niezależnie od aranżacji i stylu wnętrza. Baterie są różnorodne, ale łączy je jedno – najwyższa jakość wykonania. Natomiast nowoczesne wzornictwo ożywia i dodaje charakteru każdej łazience, w której zostaną wykorzystane. Nowoczesne baterie łazienkowe można dopasować do różnych stylów, niezależnie od tego, czy poszukuje się pojedynczego kranu do małego WC, czy też baterii do każdego punktu, to znaczy: takiej: kaskadowej, wannowej, natryskowej prysznicowej. Solidna konstrukcja baterii oparta jest obecnie najczęściej na głowicy ceramicznej z chromowym wykończeniem. To ostatnie jest gwarancją wieloletniej eksploatacji, zmniejszając tym samym potrzebę wymiany produktu. Wybierając baterię do własnej łazienki trzeba wziąć pod uwagę najważniejszą rzecz, to znaczy sposób jej montażu.

Baterie dzieli się bowiem ze względu na to, w jaki sposób instaluje się je do ściany:
1. Baterie naścienne – natynkowe, montuje się je bezpośrednio do doprowadzanych do łazienki rur. Są one dość tanie, a do tego łatwe do instalacji. Do ich wad zaliczyć można mało nowoczesny wygląd i konieczność montażu dokładnie w miejscu instalacji wodnej. W ostatnich latach tracą one na popularności.
2. Baterie podtynkowe, nie wymagają umieszczenia bezpośrednio na instalacji wodnej. Zamiast tego, w murze wykuwa się bruzdy, a w nich umieszcza się mechanizm sterujący baterii (trzeba to zrobić przed położeniem glazury). Na zewnątrz ściany widać tylko: dźwignię, maskownicę i wylewkę. Obecnie na rynku znaleźć można duży wybór tych modeli, bo są niezwykle funkcjonalne, a nie zajmują wiele miejsca. Do wad można zaś zaliczyć wyższą (niż baterii natynkowych) cenę oraz trudniejszy montaż. Baterie podtynkowe są obecnie najmodniejsze.

Panel prysznicowy

Biorąc pod uwagę wyposażenie łazienek Katowice zwracają uwagę klientów również na to, że takie z brodzikami i natryskami potrzebują panelu prysznicowego. Jest to zazwyczaj panel natryskowy połączony z deszczownicą, by każda osoba biorąca prysznic mogła zdecydować, jaki strumień wody jej bardziej odpowiada. Panel prysznicowy najczęściej wykonywany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, czyli jest dość stonowany, co pozwala na większą dowolność w aranżacyjnych dodatkach. Co więcej, prosty styl paneli prysznicowych sprawia, że wkomponuje się on w łazienki o rozmaitej stylistyce. Każdy kupujący może zdecydować się na panel prysznicowy z termostatem albo bez termostatu. Ten wybór uzależniony jest wyłącznie od indywidualnych preferencji domowników. Termostat gwarantuje, że ustawiona temperatura wody jest stała przez cały czas brania prysznica – niezależnie od tego, jak w tym czasie będzie zmieniała się temperatura i ciśnienie zarówno gorącej, jak i zimnej wody. Bardzo ciekawym, a nietuzinkowym rozwiązaniem są panele prysznicowe w czarnym kolorze, które z pewnością zwracają na siebie uwagę. Wiele modeli paneli prysznicowych posiada także funkcję hydromasażu, co pomaga poczuć się niemal jak w SPA. Dobrze wybrana ceramika, armatura i panel prysznicowy sprawią, że łazienka będzie wygodna, stylowa i funkcjonalna.

Dodaj komentarz