Normy zabezpieczenia

Każdy z nas kto zna przynajmniej nadrzędne normy zabezpieczenia i będzie dysponował kilka potrzebnymi narzędziami typu młotek, nóż, miernik i śrubokręt, będzie w stanie zainstalować włącznik ospel eta samodzielnie. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy na opłaceniu fachowca, ale także zyskamy satysfakcję własnej pracy.

Duży asortyment wyrobów typu włącznik ospel eta, łączniki zwierne z podświetleniem, ściemniacze przyciskowo-obrotowe do obciążenia żarowego i halogenowego, łączniki żaluzjowe, łączniki podwójne schodowe, gniazda podwójne i potrójne z przesłonami torów prądowych, gniazda komputerowo-telefoniczne, łączniki dwugrupowe świecznikowe, łączniki elektroniczne – automaty czasoweprzedłużacze, dzwonki, gongi, odgałęźniki, gniazda natynkowe, kable przyłączeniowe bądź małe wtyczki oraz puszki to kompetencja wielu producentów.
Planując rozmieszczenie gniazdek i kontaktów elektrycznych warto pamiętać o tym, że w dzisiejszym świecie używamy nieco więcej urządzeń elektrycznych niż przykładowo 20 lat temu. Z tego tez powodu warto za wczasu pomyśleć gdzie i na jakiej wysokości umiejscowić w domu gniazdka i włączniki światła.

Do grona najważniejszych prawd instalacyjnych przynależą między innymi: umieszczanie włączników w przestrzeni minimum 2,5 cm od siebie, posiadania minimum 4-5 gniazdek w kuchni, z specjalnymi obwodami dla lodówek, zmywarek oraz kuchenek elektrycznych. Posiadanie minimum jednego gniazdka w korytarzu. Instalacja co najmniej dwóch-trzech gniazdek w łaźni, z założeniem podłączenia do jednego wtyki z pralki.

Dodaj komentarz