Płyta fornirowa w łazience

Płyta fornirowa w łazience To przecież czyste szaleństwo, biorąc pod uwagę warunki, jakie panują w łazienkach – wilgoć, brak najczęściej dostępu do świeżego powietrza. Takie warunki fatalnie wpływają na każdy rodzaj drewna. Czyżby Zastanówmy się nad tym pytaniem.

O drewnie w łazience

Samo drewno jest podatne na działanie wilgoci. Lubi się odkształcać i sprawia trudność w utrzymaniu go w takim miejscu jak na przykład łazienka, gdzie panują ekstremalne dla niego warunki. W łazience można zastosować tylko drewno, które jest odporne na działanie wody i jest z zasady twardym materiałem odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Drewno egzotyczne, a także wykonany z niego fornir egzotyczny, zawiera wiele naturalnych olejków i żywic, dzięki czemu jest wyjątkowo trwałe. Takie drewno posiada także bardzo niski współczynnik skurczu. Dzięki temu nie pęcznieje i nie odkształca się.Jest to najczęściej drewno egzotyczne takie jak na przykład teak, cedr, merbau, iroko, badi czy wenge. Bardziej swojskie i znane gatunki drewna, które można zastosować w łazience to dąb, wiąz, jesion, buk, modrzew. Doskonale sprawdza się płyta fornirowa z drewna egzotycznego. Większość paneli stosowanych w łazienkach to forniry egzotyczne z odpornych gatunków drzew. Z płyt fornirowanych są wykonywane meble do łazienek. Płyta świetnie imituje naturalne drewno z prawdziwym usłojeniem i jego wszelkimi odcieniami, a doskonale zabezpieczona nie powinna sprawiać problemów.

Koniecznie wietrzyć

Fachowcy radzą, by łazienkę, w której znajdują się drewniane meble lub wykonane z płyty fornirowanej częściej wietrzyć i w ten sposób osuszać. A dodatek drewna w łazience działa prawdziwe cuda. Doskonale ją ociepla i pozwala uzyskać efekt naturalności oraz przytulności. Łazienki w drewnie są oryginalne i obojętnie czy będzie to drewno naturalne, czy na przykład forniry egzotyczne – drewno po prostu ma swój niepowtarzalny urok, któremu nie sposób się oprzeć. Takie łazienki są eleganckie i stylowe, a drewno pomaga wydobyć oryginalną biel i kształt urządzeń sanitarnych oraz podkreśla unikatowość płytek podłogowych i ściennych.

Dodaj komentarz