Planujesz remont hotelu? Zainwestuj w maty antywibracyjne

Urządzenia przemysłowe mogą przynosić dużo szkód. Są źródłem drgań działających impulsowo lub okresowo. Na dłuższą metę może to osłabić konstrukcję budynku, a także działać szkodliwie na zdrowie. Dlatego, jeśli planujemy dłuższy remont, warto zaopatrzyć się w maty niwelujące drgania.

Remont nie musi być uciążliwy

Remont hotelu jest czymś naturalnym, ale nie musi być utrapieniem dla gości. Raz na jakiś czas, trzeba odnowić pokoje i inne pomieszczenie. Czasem zachodzi potrzeba dobudowania kolejnych elementów budynku. Prace budowlane mogą odstraszać, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by roboty nie zakłócały codziennego funkcjonowania obiektu.

W dalszym ciągu hotel może tętnić życiem. Należy tylko oddzielić część, w której będą trwały prace od reszty budynku. Na szczęście technologia budowlana poszła do przodu. Maty antywibracyjne pozwalają na skuteczne izolowanie obiektów zarówno przed zakłóceniami z zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.

Trzeba tylko dobrać odpowiedni produkt. W tym celu należy skontaktować się z firmą oferującą tego typu rozwiązania. Konsultant podpowie, jakie maty antywibracyjne powinniśmy wybrać, żeby były najskuteczniejsze i spełniały swoje zadanie. Dobrze dopasowany produkt pozwoli osiągnąć doskonały rezultat i sprawi, że goście będą mogli bez obaw korzystać z hotelowych zasobów.

Jak dobrać maty antywibracyjne?

Sposób doboru maty antywibracyjnej zależy od wielu czynników. Najważniejsze jest urządzenie, które trzeba wyciszyć. W przypadku obrabiarek najczęściej stosuje się wibroizolatory talerzowe, które wybiera się w zależności od ciężaru sprzętu i ilości otworów w podstawie. Inną izolację stosuje się, jeśli chcemy zabezpieczyć sprężarki, wentylatory, pompy. Żeby przymocować do nich wibroizolatory, można ustawić ramy pośrednie.

Czasem trzeba zainstalować izolatory we własnym zakresie. Należy jednak znać podstawowy zakres wymagań dotyczący wibroizolacji. Znacznie lepszym pomysłem jest zlecenie takiej usługi specjalistycznej firmie. Wtedy zyskamy pewność, że wszystko będzie wykonane tak jak należy i zgodnie z zaleceniami producenta.

To da nam gwarancję, że drgania będą skutecznie stłumione, a urządzenie będą bezpieczne dla pracowników obsługi. Warto pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na maty antywibracyjne trzeba zwrócić uwagę, czy są one zgodne z przepisami ochrony środowiska oraz BHP. Dystrybutor takich rozwiązań powinien nam udostępnić wszelkie potrzebne zaświadczenia. W ten sposób dowiemy się, czy bez obaw można zastosować takie produkty w hotelu.

Zadbaj o odpowiednie informacje

Nawet jeśli remont nie będzie tak uciążliwy, trzeba zadbać o to, by kliencie byli poinformowani. Najlepiej umieścić krótki komunikat na firmowej stronie internetowej. Powinny się tam znaleźć informacje, takie jak: czas trwania prac, zakres robót. Koniecznie trzeba wspomnieć, że roboty w niczym nie przeszkadzają, a hotel funkcjonuje w niezakłócony sposób, a specjalne wizbroizolatory tłumią drgania spowodowane przez maszyny. Bez obaw można zamawiać noclegi, organizować imprezy.

Dodaj komentarz