Plac zabaw w pociągu umili podróż każdego dziecka

Jesteś rodzicem i wiesz, jak ciężka bywa podróż pociągiem z dzieckiem? Na szczęście, PKP Intercity postawił zaradzić temu problemowi. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jakie atrakcje oferuje PKP najmłodszym pasażerom.

Inicjatywa, która wychodzi naprzeciw każdemu rodzicowi

Każdy z nas, kto ma dziecko i kiedykolwiek jechał z nim pociągiem, wie, jak uciążliwa może być to podróż. Najmłodsi, niestety, bardzo szybko się nudzą, w szczególności, gdy czekają ich długie godziny jazdy. Z tego też powodu rodzice wraz ze swoimi pociechami starają się unikać polskich kolei, tym bardziej, że słyną one ze spóźnień, co jeszcze dodatkowo utrudnia jazdę. PKP Intercity postanowiło coś z tym zrobić i oto w taki sposób powstał plac zabaw w pociągu. Jest to świetna inicjatywa, która wychodzi naprzeciw każdemu rodzicowi. Dzięki specjalnemu wagonowi, w którym dzieci mogą się bawić i mile spędzać czas, nużąca podróż przeobraża się w prawdziwą przyjemność.

Co znajdziemy na placu zabaw?

Plac zabaw w pociągu oferuje dzieciom wiele atrakcji. Jest to specjalnie wyznaczony wagon, w którym prócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się w nim między innymi kolorowa przestrzeń, która jest przeznaczona specjalnie dla małego podróżnika. Dzięki temu kącikowi najmłodsi mogą wypełnić podróż kreatywną zabawą, jak i także nauką. W tej strefie dzieci znajdą między innymi grafiki, które zostały umieszczone na ścianach. Stanowią one elementy gry, które polegają między innymi na liczeniu oraz rozpoznawaniu kształtów, jak i na nazywaniu kolorów. Poza tym na dzieci czeka również mnóstwo innych wyzwań, w które wlicza się miedzy innymi odnalezienie różnica na obrazkach zamieszczonych na suficie, czy przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które można znaleźć między innymi pod oknami strefy. W wagonie można znaleźć również bardzo wygodne pufy, które mogą służyć nie tylko za siedziska, ale także mogą pełnić funkcję miękkich klocków. Jakby tego było mało plac zabaw w pociagu ma również tablice po których można rysować kredą. Inicjatywa powstała dzięki współpracy PKP Intercity i kanałowi dziecięcemu Boomerang, dlatego też w strefie dziecka znajdują się również specjalne monitory, na których wyświetlane są różnego rodzaju bajki, które można znaleźć na owym kanale telewizyjnym. Plac zabaw w pociągu można znaleźć na wybranych trasach, do których wlicza się między innymi połączenie Warszawa – Trójmiasto.

Dodaj komentarz