Plac zabaw – jak profesjonalnie go zaprojektować?

Wbrew wszelkim opiniom aprojektowanie porządnego placu zabaw wcale nie jest zadaniem takim łatwym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na szczęście, na naszym rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które oferują kompleksowe projektowanie placów zabaw od A do Z. Jedną z nich Dr Spil – http://spil.pl/category/plac-zabaw/. Sprawdź, co musi znaleźć się na profesjonalnie zaprojektowanym placu zabaw.

Profesjonalne ogrodzenie placu zabaw

Bardzo ważną kwestią przy projektowaniu placu zabaw jest jego ogrodzenie. Porządne ogrodzenie ma zapobiec nie tylko zanieczyszczeniom odzwierzęcym, ale również niekontrolowanemu wybieganiu małych dzieci poza plac zabaw. Na ogrodzonym placu zdecydowanie łatwiej jest również utrzymać porządek nad większą grupą. Oczywiście, na niektórych lokalizacjach nie trzeba nawet zastanawiać się nad ogrodzeniem, ponieważ może być ono całkowicie niezbędne.

Regulamin placu zabaw

Każdy profesjonalny plac zabaw powinien mieć swój własny regulamin, o którym, niestety, bardzo często się zapomina. Warto umieścić specjalne tablice regulaminowe nie tylko w formie pisemnej, ale również w formie graficznej. Na tablicy koniecznie należy podać numer telefonu alarmowego oraz numer pogotowia ratunkowego. Plac zabaw powinien posiadać także tabliczki informujące o zakazie palenia i picia alkoholu. Zgodnie z obowiązującym prawem na placach zabaw nie ma obowiązku umieszczania piktogramów ukazujących, jak korzystać lub jak nie korzystać z poszczególnych urządzeń.

Odpowiednie wyposażenie placów zabaw

Projektując wymarzony plac zabaw warto poważnie zastanowić się, jakie wybrać urządzenia do zagospodarowania placu. Warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak: trwałość i odporność urządzeń oraz warunki eksploatacji. Zwracać należy uwagę także na wymiary urządzeń oraz ich stopień trudności, który dostosowany jest zawsze do określonej grupy wiekowej. Pamiętać należy także i o tym, że każde urządzenie ma określoną maksymalną liczbę użytkowników. Profesjonalni projektanci placów zabaw powinni podpowiedzieć nam, jakie urządzenia warto wybrać, aby zaspokoić oczekiwania użytkowników z różnych przedziałów wiekowych. Nie można zapominać również i o tym, aby na placu zabaw znajdowały się kosze na śmieci.

Dodaj komentarz