Plac zabaw budżet obywatelski: najłatwiejszy sposób na nowe miejsce dla dzieci

budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować, co powstanie w ich mieście, z dokładnością do dzielnicy, a nawet ulicy. Za chwilę rozpocznie się nowy rok i przyjdzie czas na podejmowanie takich decyzji, warto to dokładnie przemyśleć, żeby dobrze wykorzystać przeznaczone na to pieniądze.

Co ma powstać w twoim mieście

Możliwości do tego, co może powstać w twoim mieście jest bardzo dużo. Zazwyczaj mieszkańcy wybierają takie inwestycje, jak powstanie parkingu lub miejsc parkingowych, wyremontowanie ulic lub chodników, zbudowanie siłowni na powietrzu lub inwestycje w plac zabaw budżet obywatelski pozwala na zrealizowanie każdej z tych rzeczy, chociaż nie w tym samym momencie. Wszystko zależy od tego, czego najbardziej brakuje mieszkańcom. Pamiętajmy jednak, że jeśli zostanie w życie wprowadzony tego typu budżet, rzadko władze z niego rezygnują więc z każdym rokiem jest szansa na powstanie tego, na czym zależy nam najbardziej. Zastanówmy się przy wyborze, co będzie najlepsze dla całej wspólnoty, mieszkającej w okolicy. Jeśli nie ma miejsca spotkań, może warto zrobić mini-park. Ciemna ulica na pewno będzie potrzebować oświetlenia, a chodnik prowadzący do szkoły powinien być równy, żeby dzieci się o niego nie potykały. Im więcej osób poprawi się życie, tym lepiej.

Przekonaj innych do swojego pomysłu

Jeżeli chcesz, aby właśnie twoja propozycja na pewno została wykonana w tym roku, poinformuj o tym innych głosujących. Ich poparcie zaowocuje dodatkowymi głosami, a w ostatecznym rozrachunku będziesz miał większe szanse. Jeżeli wiesz, że najmłodsi nie mają swojego miejsca, możesz wybrać jako inwestycję plac zabaw budżet obywatelski ma tylko ramy finansowe. Musisz nie tylko przedstawić swoją propozycję, ale również jej lokalizację. Dokładność z jaką musisz umiejscowić swoją propozycję podaje zazwyczaj urząd miasta lub gminy, który przeprowadza całą procedurę wyboru. Zazwyczaj pierwszy etap polega na zgłaszaniu propozycji, drugim jest głosowanie już na konkretne inwestycje. Dzięki nowoczesnej technologii coraz częściej możemy głosować za pomocą komputera przez stronę internetową. Inną formą jest po prostu pisemna ankieta. Inwestycje te są realizowane zazwyczaj w drugiej połowie roku, po wybraniu inwestycji i rozstrzygnięciu niezbędnych przetargów.

Dodaj komentarz