Ogrodzenia przenośne obowiązkowym elementem każdej budowy?

Organizacja budowy nie jest prostym zadaniem. Należy pamiętać o wielu kwestiach, jednocześnie przestrzegając przepisów, które są z góry ustalone. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, w jaki sposób zorganizować budowę.

Plac – jakie kroki trzeba podjąć?

Zanim rozpocznie się budowa w danym miejscu należy odpowiednie przygotować teren, aby później budowa szła sprawnie i była bezpieczna dla pracowników. Poza tym odpowiednich przygotowań wymaga nasze prawo. Zgodnie z art.41.1 prawa budowlanego rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie budowy. W ten skład wlicza się: wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie, wykonanie niwelacji terenu, zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów oraz wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy. Co to oznacza dla kierownika budowy? Głównie znaczy to, że zagospodarowanie terenu rozpoczyna się po uprawomocnieniu się decyzji pozwolenia na budowę i wypełnieniu wyżej wymienionych formalności.

Ogrodzenie placu budowy – dlaczego jest takie ważne?

Ogrodzenie placu budowy jest to wydzielenie terenu, na którym odbywają się wszelkie prace budowlane. Prawo budowlane także mówi o tej kwestii w art. 22. Według tego przepisu to do kierownika budowy należy odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, czy urządzeniami technicznymi. Oznacza to, że kierownik budowy musi zadbać o to, by ogrodzenia przenośne znalazły się na placu budowy. Niekoniecznie samodzielnie musi je instalować. Na jakie ogrodzenia przenośne warto postawić? Najlepiej na ażurowe. Dlaczego? Idealnie nadają się one na różnego rodzajach budowy. Za pomocą klamry łączącej można bez żadnych trudności scalać ze sobą poszczególne elementy, zarówno obok siebie, jak i pod odpowiednim kątem. Poza tym ażurowe ogrodzenia są bardzo lekką konstrukcją. Oznacza to, że można je przenosić z miejsca na miejsce.

Miejsce na reklamę?

Przenośne ogrodzenia to nie tylko narzędzie, dzięki któremu można zabezpieczyć teren budowy, ale są one także wykorzystywane jako miejsce reklamy. W prosty sposób można na nich zaczepić reklamę. W tym celu wystarczą plastikowe opaski. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko na budowie, ale przede wszystkim na różnego rodzaju imprezach masowych. To bardzo skuteczny sposób, by zareklamować swoje przedsiębiorstwo.

Dodaj komentarz