Montujemy gniazdko natynkowe aquant

Wielu z nas stając przed zleceniem montażu gniazdka elektrycznego otula się strachem. Tymczasem podłączenie gniazdka elektrycznego jest jedyną z najlżejszych operacji podczas montowania instalacji elektrycznej. A jak działać w nowoczesnym świecie bez prądu kiedy używamy go nie tylko do rozjaśniania wnętrz, a też do powiązania z siecią, ładowania telefonów komórkowych, działania lodówek, odtwarzania telewizora, i nawet zaparzania kawy, herbaty i gotowania. Wydaje się, iż bez prądu nie moglibyśmy po prostu istnieć. Ale żyeby dysponować dostępem do elektryczności często musimy zainstalować gniazdko elektryczne. Jak to uczynić?

Każdy spośród nas kto zna przynajmniej minimalne zabezpieczenia i będzie korzystał kilka potrzebnych narzędzi, jest w stanie zamontować gniazdko natynkowe aquant samemu, oszczędzając przy tym na opłaceniu fachowca.
Zanim zaczniemy montaż winniśmy się upewnić, że dysponujemy dobrymi narzędziami. Będzie nam konieczna m.in. wiertarka wyposażona w wersję kucia, nóż, śrubokręt, młotek, kombinerki, a również miernik.

Oprócz narzędzi przydatny nam będzie dodatkowo kabel, podkład do gruntowania, gips, bandaż zbrojący, również tzw. uchwyty opaskowe.
Startujemy od doboru miejsca, w jakim potrzebujemy ulokować gniazdko natynkowe aquant. Wykuwamy wiertarką miejsce gdzie odnajdować się będą przewody. Po wykłuciu, odłączamy zasilanie prądu i zabieramy do zajęć prowadzących ku instalacji. Odmierzamy adekwatną wielkość kabla, którego kraje rozcinamy za pomocą noża. Umieszczamy przewód w gniazdko natynkowe aquant i wciskamy go do przygotowanej wykłutej linii.
Drugi brzeg kabla mocujemy do gniazdka. Wszystkie nowe przewody zbieramy w kostce, w taki sposób, by te same odcienie znajdowały się naprzeciwko siebie. Jeżeli wszystkie okablowanie jest już zamontowane, wówczas bruzdę szpachlujemy. W naniesiony gips wtapiamy bandaż kryjący, wygładzamy powierzchnię wewnątrz z pomocą pacy tynkarskiej. Na koniec montujemy gniazdko natynkowe aquant na nowym miejscu za pomocą tynku.

Dodaj komentarz