Leczenie kanałowe Tychy – dentysta nie taki straszny

Zęby – potrafią przetrwać tysiące lat, nie jest w stanie ich rozpuścić kwas, a jednak cukier działa na nie bardzo destrukcyjnie. Chcąc nie chcąc, zjadamy go ogromne ilości, bowiem cukier, lub jego pochodne, dodawane są praktycznie do każdego pożywienia. Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się sam, że leczenie kanałowe nie musi być takie straszne.

Jak rozwija się choroba?

Przymus leczenia zębów zaczyna się niewinnie. Najpierw pojawia się plamka, której nie czujemy ani nie zauważamy. Następnie powstaje ubytek, jeszcze niezbyt groźny, ale już wymagający wizyty u lekarza. Jednak kto by się przejmował taką malutką dziurką? A ta mała dziurka się pogłębia i poszerza, wraz z naszą ignorancją pielęgnowaną przez lata nieświadomości. A gdy pojawia się ból, nieznośny i nie pozwalający spać, w końcu postanawiamy odwiedzić stomatologa. Wyrok brzmi: leczenie kanałowe Tychy. Kiedyś kojarzące się z ogromnym bólem, zatrzymywaniem się wiertła i krzykami pacjentów. Dzisiaj, praktycznie bezbolesne, dokładne i często ratujące ząb przed wyrwaniem.

Leczenie kanałowe nie musi być takie straszne

Leczenie kanałowe stanowi zdecydowanie większą część wszystkich przeprowadzanych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Wykonywane pod mikroskopem, specjalnymi pilniczkami, które czyszczą kanał do końca, zamykane plombą światłoutwardzalną. Ząb wyleczony w ten sposób będzie nam służył jeszcze przez długie lata, chociaż z biologicznego punktu widzenia jest już martwy (odnerwiony).

Warto sprawdzić opinie

Jednak zanim wybierzemy się do dentysty, warto poszperać w internecie i poszukać opinii na temat konkretnego gabinetu lub lekarza. Ostatecznie jest tam mnóstwo ogłoszeń takich jak: leczenie kanałowe Tychy, najtańszy gabinet w mieście czy najlepsi specjaliści tylko w naszym gabinecie stomatologicznym. Ale to opinie pacjentów powinny być najważniejszym kryterium wyboru. Bo tylko oni, obiektywnie, potrafią ocenić lekarza oraz swoje odczucia podczas zabiegu. Daje nam to pewien obraz, którego możemy się spodziewać podczas naszej wizyty. Zatem wszelkie strony, na których istnieją rankingi lekarzy czy placówek, powinny zostać przez nas odwiedzone.
I pamiętajmy, że leczenie kanałowe to efekt naszego zaniedbania. Tylko do siebie miejmy pretensje, że trzeba pocierpieć dla zdrowia.

Dodaj komentarz