Lampy designerskie w studiu telewizyjnym

O tym, czy dany program zostanie na dłużej w ramówce stacji decyduje jego oglądalność. Jeśli będzie nim zainteresowanie, to prawdopodobnie się utrzyma. Jeśli nie, szybko zostanie zastąpiony innym. Na popularność wpływa wiele czynników: tematyka, pomysł, ale również wystrój wnętrza. Trzeba w jakiś sposób przyciągnąć uwagę widza.

Wnętrze musi zachwycać

Wbrew pozorom najważniejsze są detale. Istotny jest m.in. wygląd studia. Z pozoru nie jest to jakaś ważna sprawa, ale jednak ludzie lubią patrzeć na coś co wygląda oryginalnie. Producenci muszą się nad tym zastanowić szczególnie w programach, gdzie wszystko dzieje się w jednym pomieszczeniu. Tego typu audycji jest sporo: debaty z politykami, programy śniadaniowe, plotkarskie. Oprócz dbałości o temat programu wygląd pomieszczenie może zachęcić, lub wręcz przeciwnie, do zatrzymania się na chwilę na danym kanale. Jak powinno się prezentować studio telewizyjne? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo wszystko zależy od scenariusza, koncepcji producenta. Inaczej będzie urządzone studio, w którym nagrywa się audycje typu life style, a inaczej wiadomości. Wystrój powinien być estetyczny, ale co najważniejsze, inspirujący. Gusta widzów powinny być dopieszczone, tak by nie chcieli oglądać niczego innego. Lampy designerskie, oryginalnie pomalowane ściany to tylko jedne z elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Jednak wszystko musi być dobrze przemyślane. Nie chodzi tylko o to, by mieć, gdzie posadzić gości, ale również, by całość robiła dobre wrażenie.

Profesjonalny dekorator wnętrz potrzebny od zaraz

O ile urządzenie własnego mieszkania zależy tylko od naszego gustu, to wystrój studia telewizyjnego musi być zgodny z najnowszymi trendami. Nie chodzi tu bowiem tylko i wyłącznie o to, by całość jako tako wyglądała, ale by była jednym z czynników generujących obroty. Stąd tak ważne jest, by wszystko było przemyślane od A do Z. Większe stacje telewizyjne mają na stałe zatrudnioną osobę, która odpowiedna za urządzanie pomieszczeń i dobór wyposażenia. To niezwykle ważne, bo trzeba być stale na bieżąco i ciągle śledzić zachodzące zmiany i najnowsze trendy. Są jednak mniejsze stacje, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i często chcą oszczędzić właśnie na tego typu rzeczach. To duży błąd, bo nawet dobrze dobrane drobiazgi, jak np. lampy designerskie przekładają się na wyniki oglądalności. Nie wolno takich rzeczy bagatelizować, bo wówczas nigdy nie osiągnie się profesjonalnego poziomu. Zawodowy dekorator wnętrz nie kieruje się tylko i wyłącznie swoim gustem, ale wie co powinno się znaleźć w studiu, a czego uniknąć, na co zwrócić uwagę, by aranżacja pomieszczenia była oryginalna i przypadła do gustu przeciętnemu Kowalskiemu. Co więcej dekoracje powinny się co jakiś czas zmieniać. W ten sposób zapobiegnie się rutynie i przyciągnie jeszcze więcej widzów. Warto pamiętać, że często ludzie włączają telewizję również po to, by poszukać pomysłów na urządzanie swoich domów. Stąd tak ważne jest, by wszystko było dobrze przemyślane.

Dodaj komentarz