Jak odnaleźć się na półkach, gdzie znajdują się baterie łazienkowe?

Wyposażanie łazienki często wiąże się z wieloma problemami. Niby każdy wie, co należy zakupić, ale wybór jaki dają nam producenci, jest tak ogromny, że bardzo często nie potrafimy dobrze dobrać nawet najdrobniejszych rzeczy, bo połączenie funkcjonalności z estetyką i praktycznością nie zawsze jest łatwe. Jakie ustawić więc priorytety?

Styl łazienki determinuje wybór dodatków

Oczywiście taki styl zawsze warto ustalić przed rozpoczęciem remontu czy urządzania łazienki. Nawet na etapie budowy, jeśli inwestujemy w dom od podstaw, warto mieć chociaż zarys tego, jak będzie wyglądać nasze pomieszczenie, bo pozwoli to zaplanować odpowiednio odpływy wody, gniazda elektryczne czy inne instalacje. Kolor płytek czy kształt umywalki możemy dobierać później, ale ciężko będzie nam zmienić usytuowanie toalety, jeśli zrobiono już wszystkie połączenia kanalizacyjne. Kiedy już wiemy, gdzie co będzie stać, warto zastanowić się, w jakim stylu chcemy mieć łazienkę. Czy interesuje nas klasyka, retro a może artystyczna moderna? Producenci dają nam taki wybór różnych sprzętów i dodatków, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Sprawdźmy jednak czy nas zamysł da się zrealizować. Jeśli bowiem wybraliśmy retro wannę, możemy nie dopasować do niej odpowiedniego prysznica. Dodatkowo, pewne sprzęty, które się znajdą (np. toaleta czy pralka) na pewno nie będą do tego dobrane. Ale profesjonalny architekt poradzi sobie z tym problemem na pewno.

Każdy detal może mieć znaczenie

Czasem wydaje nam się, że gdy już wybraliśmy najważniejsze punkty w naszym pomieszczeniu, to resztę jakoś się dobierze. Nic bardziej mylnego. Warto wybrać się na rekonesans przed zakupem, ponieważ np. baterie łazienkowe są w tak różnych stylach i rozmiarach, że możemy być przy półkach zaskoczeni. Naturalnie dodatki zawsze można zmienić, bo przecież ceny pralek czy wanien są dużo wyższe niż te, które mają wspomniane już wcześniej baterie łazienkowe, jednak często nie możemy tego zrobić ze względu na to, że technicznie nie możemy zmienić kształtu takiej baterii czy jej ułożenia względem blatu i umywalki. Dlatego nie kupujmy niczego ad hoc, a dokładnie zastanówmy się, co dla nas będzie najlepsze i najbardziej nam się podoba.

Dodaj komentarz