Fototapety: propozycja dla indywidualistów

Fototapety wyglądają świetnie w każdym miejscu. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią gotowych schematów. Wystarczy przymocować oryginalny motyw na jednej ze ścian, by całe pomieszczenie zyskało i wyglądało bardzo ciekawie.

Wyraź siebie. Kup oryginalną fototapetę

Na rynku jest ogromny wybór fototapet. Trzeba wybrać takie, żeby dobrze się prezentowały, ale równocześnie były praktyczne. Modne są kontrasty. Jeśli mamy jasny pokój, to na jednej ze ścian można umieścić ciemniejsze fototapety, ale trzeba uważać, by przestrzeń nie była zbyt ponura. Można postawić na elementy przyrody, las, góry, plażę. Dobrym pomysłem są również motywy ze zwierzętami. Tak naprawdę fototapety to nie tylko oryginalna ozdoba, ale również, a może przede wszystkim, sposób na wyrażenie siebie. Jeśli lubimy podróżować, wybierzmy fototapety Street Art, które będą przywoływać skojarzenia z miejskiej przestrzeni. Ciekawie wygląda też pomieszczenie, w którym jest wiele kolorów. Nadruk w postaci muru lub graffiti ożywią pokój. Do tego będą dobrze wyglądały kolorowe dodatki. Dla fanów komiksów i osób, dla których ważna jest wyobraźnia dobrym pomysłem do powieszenia na ścianie będą superbohaterowie. O tym co wybierzemy decyduje w głównej mierze wyobraźnia, determinacja, zainteresowania. Nie wszyscy będą się dobrze czuli, mając wokół całą paletę barw. Są jednak osoby, którym taki układ się podoba. W urządzania własnego mieszkania ważne jest, by dobrze się czuć. Jeśli mamy duszę artystów i bujną wyobraźnię, czemu by tego nie podkreślić?

Jakie fototapety wybrać?

Wygląd to jedno, ale dobra jakość to drugie. Fototapety muszą być przede wszystkim trwałe. Nic nam nie da powieszenia na ścianie nawet najbardziej wyszukanego motywu, skoro zacznie się on niszczyć po krótkim okresie użytkowania. Tymczasem, jeśli na starcie zainwestujemy więcej, to będziemy się dłużej cieszyć z zakupu. Dobrze jest wybrać materiały, które można myć na mokro. To pozwoli dłużej zachować je w dobrym stanie. Na bieżąco będzie można likwidować większe zabrudzenia i utrzymać tapetę w dobrym stanie. Najczęściej wybiera się fototapety lateksowe, ale można zdecydować się też na winylowe na flizelinie. Te pierwsze są tańsze, ale za to mniej wytrzymałe. Drugie z kolei mogą posłużyć przez dłuższy okres czasu. Ważny jest też sposób wykonania. Większość z nas podejmuje się przymocowania fototapety na własną rękę. Nie jest to jakoś bardzo skomplikowane, ale choć odrobinę trzeba się na tym znać. Przede wszystkim warto mieć dobrej jakości klej, by przyklejona warstwa nie odpadła i na długo się trzymała. Jeśli nie mieliśmy doświadczenia w pracach remontowych, lepiej zlecić to zadanie komuś bardziej obeznanemu w temacie. Źle przyklejona tapeta powoduje, że powstają pod nią pęcherzyki powietrza, które źle wyglądają i mogą doprowadzić do odklejenia. Dlatego dobrze jest, by remont w domu wykonał specjalista, który zrobi wszystko tak, jak należy. Wtedy całość będzie się prezentowała schludnie.

Dodaj komentarz