Czytnik kart zbliżeniowych ułatwił naszą pracę

Jeśli jesteś właścicielem firmy, ciąży na Tobie bardzo duża odpowiedzialność. Oczywiście im większa jest Twoja firma, tym więcej masz obowiązków. Satysfakcja naturalnie będzie również większa. Ja już od bardzo młodego wieku wiedziałem, że dla mnie jest tylko jedna droga i muszę mieć własną firmę. Dlatego cała moja droga od początku prowadziła do miejsca, w którym teraz zarządzam całkiem sporą organizacją IT.

Obowiązki i oczekiwania

Tak jak wspomniałem na początku, oczywiście, są odczuwalne pewne obowiązki i oczekiwania wobec mnie jako osoby na tym stanowisku, ale póki co wywiązuje się z nich całkiem sprawnie. Mam nadzieję, że moi pracownicy czują to samo na mój temat i podzielają te zdanie. Staram się każdego dnia stawiać pracowników na pierwszym miejscu i dokonywać zmian, które ułatwią im pracę. Koszta z tym związane w dłuższym okresie czasie okazują się inwestycją i w przyszłości okażą się dla mnie pozytywne i przyniosą zysk.

Czytnik kart zbliżeniowych

Ostatnio zamontowałem czytnik kart zbliżeniowych przy wejściu do firmy i ludzie bardzo pozytywnie zareagowali na tę zmianę. Jest tak ponieważ wejście do pracy stało się teraz o wiele prostsze, zajmuje mniej czasu i automatyzacja ogólnie jest zwykle dobrym kierunkiem rozwoju. Wcześniej pracownicy musieli podpisywać się codziennie i notować swoją godzinę przyjścia i wyjścia z pracy. Było to uciążliwe i w ciągu dnia, sumując wszystkie wejścia do budynku, okazywało się, że traciliśmy sporo wartościowego czasu pracy. Teraz możemy monitorować ile czasu spędzają pracownicy w naszym zakładzie i kiedy pojawili się w pracy, bez dodatkowego wysiłku, a to wszystko dzięki temu, że mamy czytnik kart zbliżeniowych. Wszystko zapisuje się automatycznie do bazy danych i w każdej chwili mamy dostęp do tych danych w czasie rzeczywistym. Jest to flagowy przykład jednej z takich zmian, która jest korzystna zarówno dla pracowników jak i pracodawcy i mam nadzieję, że w przyszłości zajdzie jeszcze więcej takich przemian w moim przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz