Ciekawy efekty niewielkim nakładem pracy dzięki farbom strukturalnym

Farba strukturalna to dobry sposób na gruntowny remont domu. Dzięki niej uzyskuje się oryginalny efekt bez specjalnych nakładów pracy. Co ważne roboty można wykonać samodzielnie bez konieczności angażowania ekipy budowlanej.

Strukturalne czy tradycyjne?

Wiele osób staje przed tym dylematem, kiedy szuka materiałów budowlanych. Jest się nad czym zastanawiać. Farba strukturalna ma wiele zalet. Przede wszystkim nie trzeba dokładnie wyrównywać ściany, by uzyskać pożądany efekt. To ważne, bo znacznie skraca czas robót. Żeby dobrze położyć tradycyjną emulsję, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża.

Nie chodzi tu tylko o pokrycie go odpowiednim gruntem co jest absolutnym priorytetem, ale również o wyrównanie powierzchni. Ścianę trzeba wyszlifować, by była bez skazy, a przede wszystkim pod odpowiednim kątem. W przeciwnym razie efekt prac nie będzie tak widoczny. W przypadku farb strukturalnych ten problem odchodzi, a to jeden z trudniejszych etapów w trakcie prac wykończeniowych domu. Zaletą farb strukturalnych jest również uzyskany rezultat. Ściany robią naprawdę dobre wrażenie.

Podobają się niemal każdemu. To sprawia, że są tak chętnie wybierane. Niewielkim nakładem pracy uzyskuje się naprawdę świetne wnętrze. Farba strukturalna jest, niestety, droższa niż tradycyjna. Czasem nawet dwukrotnie. Poza tym w dużych marketach jest znacznie mniejszy wybór takich produktów. Wadą tych nowoczesnych produktów do malowania wnętrz jest utrudnione czyszczenie. Wprawdzie farby można przecierać szmatką, jednak ze względu na ich strukturę ciężko jest dotrzeć do niektórych zakamarków. Zdecydowanie łatwiej umyć ściany pokryte tradycyjnymi emaliami.

Farba dla odważnych?

Mimo wszystko ludzie częściej stawiają na tradycyjne rozwiązania. Wynika to m.in. z przyzwyczajeń. Część osób nie chce podejmować tak odważnych kroków. Od lat remontuje w ten sam sposób i nie chce niczego zmieniać. Farba strukturalna to propozycja dla ludzi, którzy nie boją się zmian i są w stanie podejmować odważne decyzje. Warto podkreślić, że na rynku jest tak duży wybór kolorów i motywów, że bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Są wyraziste i energetyczne odcienie, jak również bardziej stonowane.

To na co się zdecydujemy zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji. Kolor, na który postawimy powinien pasować do naszego charakteru. W przeciwnym razie nie będziemy się dobrze czuli we własnym domu. Istotne jest też, by odpowiednio dobrać tonację. Urządzanie wnętrza nie jest takie proste, bo choć rozwiązań jest wiele to muszą być one przemyślane. Wszystko razem powinno tworzyć spójną całość.

Postaw na jakość

Żeby efekty włożonych prac były widoczne jeszcze przez długi czas, trzeba wybrać materiały dobrej jakości. Wtedy będziemy mieli pewność, że ściana będzie dobrze wyglądała przez wiele lat. Nie trzeba będzie często odświeżać domu i wykonywać remontów. Wystarczy zrobić coś raz a porządnie. Stąd tak ważne jest, by starannie dobierać materiały budowlane. Na rynku można spotkać wiele zamienników, które nie są dobrej klasy.

Niestety, już po kilku miesiącach ściana nie będzie dobrze wyglądała. Farba straci swój kolor i może odpadać, a efekty strukturalne nie będą tak wyraziste, dlatego lepiej od razu postawić na produkty dobrej jakości. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wnętrze będzie się dobrze prezentowało przez wiele lat. Tym bardziej, że różnica cenowa nie jest aż tak duża i warto zainwestować trochę więcej.

Dodaj komentarz