Chcesz, by w twojej okolicy powstał plac zabaw? Postaw na budżet obywatelski

W twojej okolicy brakuje placu zabaw z prawdziwego zdarzenia? Jeśli tak, musisz postarać się, o to, żeby powstał. Są na to różne sposoby, a jednym z nich jest właśnie budżet obywatelski. Dowiedz się , jak on działa.

Kto może skorzystać z budżetu obywatelskiego?

Jeśli nie masz pomysłu skąd wziąć środki potrzebne na budowę placu zabaw, skorzystaj ze środków w ramach budżetu obywatelskiego. To bardzo popularne przedsięwzięcie, a szczególnie w ostatnich czasach. Budżet obywatelski z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Nie ma w tym niczego dziwnego. W końcu to okazja do tego, by w twoim mieście powstawały potrzebne inwestycje. Ze środków w ramach budżetu obywatelskiego co roku korzysta masę osób. Nie ma w tym zupełnie niczego dziwnego. O takie dotacje może ubiegać się każda pełnoletnia osoba, która jest zameldowana w danym mieście. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, by zapewnić swoim dzieciom miejsce, w którym będą mogły spędzać czas w ciekawy i atrakcyjny sposób. Niestety, często nie ma w okolicy dobrej przestrzeni do zabaw. Często palce zabaw dla dzieci przypominają relikty z PRL. Huśtawki są metalowe, pomalowane zieloną bądź brązową farbą. Nie ma tak dużego wyboru wszelkich urządzeń. Z kolei zarządca danego terenu nie ma możliwości dofinansowania takich inwestycji bądź też nie chce przeznaczyć na to dodatkowych środków. Tymczasem place zabaw są wręcz koniecznością. Dzięki nim można dostarczyć dziecku wielu cennych bodźców potrzebnych do rozwoju. Trzeba więc zwrócić na to szczególną uwagę.

Dlaczego place zabaw są tak potrzebne?

Place zabaw są bardzo potrzebne, a szczególnie najmłodszym dzieciom. Dzięki nim mogą się bez większych przeszkód rozwijać, poszerzać swoje horyzonty. Nabierają koordynacji ruchowej, uczą się równowagi. Jeśli często będą przebywać na placach zabaw, wtedy ich rozwój nastąpi bardzo dynamicznie. Nie ma w tym zupełnie niczego dziwnego. Poza tym przebywanie w takich miejscach pomaga w rozwoju kompetencji społecznych. Dzieci uczą się przebywać w gronie rówieśniczym, nawiązują relacje z innymi. To pierwsze miejsce, w którym uczą się współpracy w grupie. Poza tym, urządzenia na placu zabaw dostarczają bodźców potrzebnych do rozwoju wyobraźni i intelektu. Mózg dzieci bardzo szybko się kształtuje, ale warunek jest jeden – trzeba zapewnić mu odpowiednich bodźców. W przeciwnym razie nie będzie pracował na najwyższych obrotach, co może przełożyć się na rozwój intelektualny maluchów.

Dodaj komentarz