Budżet obywatelski plac zabaw – dowiedz się więcej!

Organizowanie się lokalnej społeczności jest niesamowite i warto korzystać z każdej okazji, by pobudzić mieszkańców do decydowania o losach ich miasteczek, wsi i gmin. Świetnym narzędziem do zwiększania świadomości potrzeb danej miejscowości jest budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/. Czym jest ten budżet i na czym polega? Odpowiedź w tym artykule.

Budżet obywatelski plac zabaw – co warto wiedzieć?

Pozostaje zapytać, czy są jakieś ograniczenia co do tego, co może obejmować budżet obywatelski plac zabaw, powiększenie zbiorów biblioteki szkolnej, załatanie dziury w głównej ulicy – to wszystko może być ujęte jako inicjatywa w tym budżecie. Każdy może zgłosić swój pomysł poprzez wypełnienie specjalnego wniosku i określenie, na co warto przeznaczyć budżet obywatelski plac zabaw czy coś innego. Projekt musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku oraz nie powinien generować dużych kosztów po tym, jak już zostanie oddany do użytku.

Budżet obywatelski – place zabaw i co jeszcze?

Jakie możliwości więc pozostają do wpisania na listę projektów do budżetu obywatelskiego? Można przeznaczyć środki na budowę boiska sportowego, renowację stadionu, wybudowanie siłowni zewnętrznej. Jeśli chodzi o budżet obywatelski plac zabaw zawsze cieszy się dużym powodzeniem, ale coraz częściej ten pomysł jest urozmaicany i określa się ten plac zabaw jako park rozrywki wodnej, miejsce spotkań rodzin, robi się go w formie parku lub przekształca się go w centralny punkt całego miasteczka. Można być tutaj bardzo kreatywnym, bo to, że bawią się tam dzieci, nie oznacza, że plac zabaw musi mieć tylko jedną funkcję.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie budowy placu zabaw? Sprawdź Kulturalny Plac Zabaw i zobacz, jakie urządzenia powinny być na placu oraz kto wykona dla Ciebie plac zabaw.

Dodaj komentarz