Budżet obywatelski plac zabaw – dowiedz się więcej!

Organizowanie się lokalnej społeczności jest niesamowite i warto korzystać z każdej okazji, by pobudzić mieszkańców do decydowania o losach ich miasteczek, wsi i gmin. Świetnym narzędziem do zwiększania świadomości potrzeb danej miejscowości jest budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/. Czym jest ten budżet i na czym polega? Odpowiedź w tym artykule.

Budżet obywatelski plac zabaw – co warto wiedzieć?

Pozostaje zapytać, czy są jakieś ograniczenia co do tego, co może obejmować budżet obywatelski plac zabaw, powiększenie zbiorów biblioteki szkolnej, załatanie dziury w głównej ulicy – to wszystko może być ujęte jako inicjatywa w tym budżecie. Każdy może zgłosić swój pomysł poprzez wypełnienie specjalnego wniosku i określenie, na co warto przeznaczyć budżet obywatelski plac zabaw czy coś innego. Projekt musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku oraz nie powinien generować dużych kosztów po tym, jak już zostanie oddany do użytku.

Budżet obywatelski – place zabaw i co jeszcze?

Jakie możliwości więc pozostają do wpisania na listę projektów do budżetu obywatelskiego? Można przeznaczyć środki na budowę boiska sportowego, renowację stadionu, wybudowanie siłowni zewnętrznej. Jeśli chodzi o budżet obywatelski plac zabaw zawsze cieszy się dużym powodzeniem, ale coraz częściej ten pomysł jest urozmaicany i określa się ten plac zabaw jako park rozrywki wodnej, miejsce spotkań rodzin, robi się go w formie parku lub przekształca się go w centralny punkt całego miasteczka. Można być tutaj bardzo kreatywnym, bo to, że bawią się tam dzieci, nie oznacza, że plac zabaw musi mieć tylko jedną funkcję.

Dodaj komentarz