Baterie łazienkowe do restauracji. Jak wybierać je z głową?

Urządzenie łazienki w restauracji nie jest wcale proste. Podobnie jak reszta pomieszczeń, również to powinno zachwycać i czymś się wyróżniać. Należy zadbać o różne szczegóły, dopasować kolor kafelek, dobrać baterie łazienkowe i oświetlenie. Wszystko powinno tworzyć spójną całość.

Poproś o radę specjalistę

Żeby urządzić łazienkę, trzeba się tym odpowiednio zająć. Nie sztuką jest kupić cokolwiek. Wszystko musi być idealnie zestawione i świetnie się komponować. W przeciwnym wypadku aranżacja nie maiłaby większego sensu. Pomieszczenia komercyjne jest znacznie trudniej wyposażyć niż tradycyjne, bo wygląd przekłuwa się bezpośrednio na ruch klientów. Jeśli goście dobrze się poczują, chętniej będą odwiedzać dane miejsce. Tym samym przychody w restauracji się zwiększą. Stąd tak ważne jest, by każde pomieszczenie, nawet łazienkę, gustownie urządzić. Najlepiej w tym celu poprosić o pomoc projektanta wnętrz, by pomógł dobrać najlepsze rozwiązanie. Dopasował odpowiednie baterie łazienkowe do charakteru wnętrza. Wybór jest tak duży, że trudno się zdecydować. Trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. Jeśli obiekt będzie urządzony w nowoczesnym stylu, również w łazience powinny się znaleźć odpowiednie elementy, takie jak np. designerskie oświetlenie, kafle o charakterystycznych wzorach, baterie łazienkowe o niesztampowych kształtach. Wszystko musi idealnie ze sobą współgrać.

Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Asortyment produktów łazienkowych jest tak duży, że trudno znaleźć coś sensownego. Jednak oprócz wyglądu, powinniśmy przywiązać dużą uwagę do jakości. Baterie łazienkowe muszą być dobrze wykonane. W ten sposób posłużą na długo i nie trzeba ich będzie co jakiś czas wymieniać na nowe. Łatwiej też będzie je utrzymać w czystości. W produktach dobrych jakościowo nie powinien się tak szybko zepsuć cały mechanizm. Jest to ważne, bo w obiektach komercyjnych, jak restauracja czy kawiarnia, elementy zużywają się ekspresowo. Oprócz jakości należy również zwrócić uwagę na kolor i kształt. Są baterie błyszczące lub matowe, zaokrąglone lub bardziej kanciaste. Jednak można znaleźć także te bardziej nietypowe, np. w stylu retro, które są wykonane z mosiądzu. Ich zastosowanie robi duże wrażenie. Przypominają stylistyką dawne wnętrza i coraz częściej stosowane są w lokalach urządzonych w klasyczny sposób. Dla dzieci, ale nie tylko, doskonałym pomysłem są baterie, które po uruchomieniu podświetlają wodę na kolorowo. Można w ten sposób uzyskać bardzo interesujący widok. Woda świetnie wygląda. Rozwiązanie to podoba się w szczególności najmłodszym, ale i dorośli są zaskoczeni widząc takie efekty. Wśród baterii łazienkowych zdecydowanie bardziej popularne są produkty, które uruchamia się za pośrednictwem dźwigni, ale niektórzy dla odmiany wybierają zakręcanie za pomocą głowic. Dobrym pomysłem są baterie łazienkowe elektroniczne, która załączają się bezdotykowo. To znacznie ułatwia korzystnie i nadaje pomieszczeniu futurystycznego charakteru.

Dodaj komentarz